Шпанска Ла Лига до екипите од Примера и Сегунда: Нема повеќе дресови со реклами на обложувалници и казина

Шпанските фудбалски екипи од денеска не смеат да рекламираат обложувалници и казина на своите дресови, а пет прволигашки екипи сè уште не успеаја да најдат заменски...

Претставени новите дресови на македонската фудбалска репрезентација за Еуро 2020

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) денеска официјално ги претстави во јавноста новите дресови со кои националниот состав ќе настапи на претстојното Европско првенство. Германскиот производител на...