Дрим-тим, ЛШ: Гонзалез е најдобар тренер, Душебаев најдобар десен бек

Македонскиот машки ракометен првак со двајца претставници меѓу десетте што оставија најсилен впечаток во елитното ракометно натпреварување на ЕХФ. Црвено-црните утре попладне од 18 часот против Барселона во полуфиналето на Фајналфор турнирот во Келн