Лига на шампиони: ПСЖ без Нејмар и Кавани на мегдан со Манчестер Ј.

Томас Тухел, тренер на париските „светци“, признава - „ослабени сме“, па целиот товар и притисок ќе падне на Килијан Мбапе. Дуелот на „Олд Трафорд“ е со почеток во 21 часот кога ќе почнат и Рома и Порто на „Олимпико“ со кои почнува и примената на ВАР технологијата во ЛШ

ПСЖ: Кавани не ги препушта пеналите на Нејмар ниту за милион евра

Според весникот „Ел Паис“, претседателот на „светците“, Насер Ал-Келаифи наводно му понудил потенцијален бонус од еден милион евра на Уругваецот надвор од неговиот договор со клубот од „Паркот на принцевите“ доколку му дозволи на Бразилецот во иднина да биде изведувач на најстрогите казни, а притоа да биде и најдобар стрелец во француската Лига 1 на крај на сезоната

Дебакл на Барселона: ПСЖ со четири гола зачекори кон четврт-финале

Со два гола на Ди Марија и по еден на Кавани и Дракслер, „светците“ им го нанесоа еден од најтешките порази на Каталонците во Лигата на шампиони. Бенфика со гол предност ќе патува на реванш со Борусија по триумфот со 1:0 во Лисабон