Формула 1: Мерцедес фаворит за титулите, Ред Бул ќе напаѓа од сенка

Новата сезона почнува за три недели со австралиското Гран при, ќе заврши на 26 ноември во Абу Даби. На репертоарот ќе бидат вкупно 20 трки. Екипите веќе ги претставија болидите што се дизајнирани по нoвите правила и имаат нов имиџ