7 мртви и 24 повредени во експлозија пред административната зграда на вториот по големина град во Украина, Харков

Њујорк тајмс објави видео од експлозија која се случила пред една административна зграда во вториот по големина град во Украина , Харков. Според последните информации пренесува...