Ѓоковиќ по призна поразот: Енди заслужено победи

Српскиот тенисер истакна дека доцна се „разбудил“ и загубил од најдобиот во светот во моментот. Во кусата ретроспектива не изрази жалење бидејќи во изминатите 12 месеци стигна до трофејот на Ролан Гарос, единствен гренслем што му фалеше