Стигна реакција од Американците откако Ердоган се закани дека ќе ги блокира Финска и Шведска да влезат во НАТО

Откако турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се закани дека ќе ги блокира Финска и Шведска да влезат во НАТО, следеше реакција од Белата куќа. – Вашингтон...