ЛШ: Атлетико со скалпот на Ливерпул, Дортмунд го слави Халанд

Шпанскиот претставник го совлада европскиот првак со 1:0 во меч во кој погодокот на Саул од четвртата минута се покажа како решавачки на стадионот „Ванда Метрополитано“. Норвежанецот Ерлинг Халанд со два гола им донесе триумф на „милионерите“ против ПСЖ