Естонската премиерка поднесе оставка за повторно да е номинирана на истата функција

Естонската премиерка Каја Калас денеска соопшти дека нејзината либерална Реформска партија постигнала договор со две други партии за формирање мнозинска коалиција во парламентот, пренесува естонскиот јавен...