„Ѓаволски“ пресврт: Белгија од 0:2 до 3:2 против Јапонија (Видео)

„Црвените ѓаволи“ беа на работ на елиминација во дуелот со Јапонија, имаа 0:2 во 52. минута, но Роберто Мартинез ги погоди двете замени што на крај му донесоа пресврт за конечни 3:2 и опстанок на мундијалот во Русија