Ново пукање во САД: Најмалку шест повредени полицајци во Филаделфија

„Си-Ен-Ен“ јавува дека населбата Најстаун-Тиога е преплавена со полициски сили во обид да ја стават ситуацијата под контрола. До жителите на Филаделфија се апелира да го избегнуваат местото на престрелки, а од хеликоптерите и новинарските екипи да се оддалечат