Червар: Ми доаѓа да се радувам за победата и да плачам за Кузмановски

Металург го совлада Татран Прешов со 26:20 во ракометната Лига на шампиони. Четвртата победа на тимот од Автокоманда во групната фаза падна во сенка на скршеницата на Филип Кузмановски во воведната минута од средбата