Ф. Лазаров: Одбраната го доби Бахреин, со Хрватска ќе видиме до каде сме

Македонија ќе има некој час повеќе од едно деноноќие за рекуперација и подготовка за наредниот натпревар на СП во ракомет. Пресметката со Хрватите е утре попладне (18 ч.), а момент плус што може да оди во полза на составот на Раул Гонзалез е фактот дека „коцкестите“ ќе имаат некој час помалку со оглед дека денеска излегоа на терен со Јапонија во „Олимпијахале“ по македонската средба со вицепрвакот на Азија