Индијци добиле физиолошки раствор наместо вакцина – уапсени се и лекари што заработиле илјадници долари

Илјадници Индијци станаа жртва на голема измама поврзана со лажна вакцина, а меѓу уапсените има и лекари и други медицински работници, пренесува Си-Ен-Ен. На најмалку 12...