Трагедија во Бразил: Десет лица загинаа во пожар во академијата на Фламенго (Видео)

Засега не е идентификувана ниту една од жртвите за кои се знае дека се возрасни меѓу 14 и 17 години. Покрај десетте загинати, повредени се и три лица кои се хоспитализирани по трагичниот настан во центарот „Нињо де Урубу“ што е реновиран пред два месеца за што, според агенцијата „Ројтерс“ се потрошиле 23 милиони реали (4,8 милиони фунти или 6,2 милиони евра)

Крваво дерби за Рио: Убиен навивач пред дербито Ботафого – Фламенго

Седум лица се повредени, а 28 годишниот Диого Силва дош Сантош бил ранел во градите и им подлегнал на повредите во болница. Според полицијата, која трага по сторителите, засега непознати лица пукале од автомобил во движење