Зидан се повлече од Реал, а кажа и зошто: Заситен сум, треба промена

Изненадувачкиот потег на Французинот доаѓа по неколку дена од третата титула во низа во Лигата на шампиони што „кралевите“ ја освоија во саботата на олимпискиот стадион во Киев по победата над Ливерпул со 3:1