Обвинителството за НоваТВ: Додека не се изготви обвинителниот акт, сѐ е шпекулација за одговорноста за пожарот во тетовската болница

Додека не се изготви обвинителниот акт, сѐ е шпекулација за  одговорноста за пожарот во тетовската болница, сепак актот сѐ уште се изготвува. Кога тоа ќе биде...

Документ: Надлежни за модуларната болница во Тетово биле општината и директорот на болницата

Надлежноста за контрола на модуларните болници е на локалните власти и на директорите на болниците, се наведува во документ на Светска банка и на Министерството за труд...

Одлуката за оставка по ваков немил настан е неминовна, напиша директорот на тетовската болница Бесими

Доктор Флорин Бесими, кој ја извршуваше функцијата директор на Клиничката болница во Тетово поднесе оставка, а одлуката ја сподели на својот фејсбук профил. -Како доктор, кој...

Втора седница на Собранието: Констатирана оставката на пратеникот Фљорин Бесими

Собранието на Република Северна Македонија на денешната втора седница ја констатира оставката на пратеникот Фљорин Бесими, по што претседателот Талат Џаферија ја прекина седницата, се додека...