Хамилтон размислува за пензија

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон го сподели своето мислење за крајот на кариерата. – Често размислувам за пензија. Во текот на изминатите пет...

Рикардо го искористи судирот на Хамилтон и Верстапен и ја освои Големата награда на Италија

Пилотот на Мекларен, Даниел Рикардо е победник на трката од Формула 1 шампионатот возена попладнево за Големата награда на Италија. Вториот беше неговиот клупски партнер Ландо...