Второ убиство на медиумски работник во Мексико: Застрелан фоторепортер пред неговиот дом во Тихуана

Мексикански фоторепортер почина, откако беше застрелан во главата пред неговата куќа во северниот пограничен град Тихуана, соопштија официјални лица. Тој е втор медиумски работник кој е...

(ВИДЕО) Објективот на Роберт Атанасовски овековечи историски мигови

Роберт Атанасовски е фоторепортер кој овековечил многу историски момени од македонската историја. Бил сведок на аферата „Тат“, на бегалската криза во Косово, конфликтот во Македонија. Бил...