Англија тргна со победа на СП: Кејн со два гола го реши Тунис (Видео)

„Гордиот албион“ славеше со 2:1 на „Волгроград арена“ со два гола на напаѓачот на Тотенхем од кои победничкиот во првата минута од судиското продолжение. Во првиот меч од првото коло во групата Г, Белгија ја совлада Панама со 3:0. Двоен стрелец за „црвените ѓаволи“ беше Ромелу Лукаку, еден постигна Дрис Мертенс