Авганистански амбасадор тврди дека Гани ја напушти земјата со 169 милиони долари, тој негира

Гани тврди дека го напуштил Кабул за да спречи крвопролевање. Авганистанскиот претседател Ашраф Гани, кој од завчера се наоѓа во егзил во Обединетите Арапски Емирати, денеска...

Авганистанскиот претседател Гани пребегал во Оман?

Според непотврдени информации на авганистанскиот амбасадор во Таџикистан, претседателот на Авганистан, Ашраф Гани, отпатувал за Оман. – Нема веродостојна информација каде се наоѓа претседателот-бегалец. Но, според...