Обама, Гејтс, Путин меѓу првите 10 најпочитувани луѓе на британската агенција „ЈуГов“

Поранешниот американски претседател Барак Обама , основачот на Мајкрософт Бил Гејтс, Рускиот претседател Владимир Путин влегоа во првите 10 најпочитувани луѓе во светот за 2021 година,...