Георгиевски: Изминатите денови се исплатени субвенции во висина од 380 милиони денари

СДСМ и институциите што ги преводи во континуитет се грижат за земјоделцитe. Продолжува навремената и неселективна исплата на субвенциите. Изминатите денови се исплатени субвенции во вкупна...

(ВИДЕО) Олимпиецот Георгиевски му демонстираше удар на претседателот Пендаровски

Олимпиецот Дејан Георгиевски кој од Токио се врати со сребрен медал и постигна најголем успех во спортот денеска беше кај претседателот на државата, Стево Пендаровски. Олимпиецот...

Георгиевски освои сребрен медал во Токио

Македонскиот таеквондистот Дејан Георгиевски го освои второто место и сребрениот медал на Олимпијадата во Токио. Тој попладнево во финалето во категоријата +80 килограми, загуби од Русинот...