Груевски му се одмаздувал на Цаноски со „Космос“, Обвинителството бара затворски казни

Поранешниот министер Миле Јанакиески е ослободен од обвинението дека ја злоупотребил службената положба за јавната набавка во случајот  „ТНТ“, предмет кој се однесува на уривањето на...

Кривичниот суд донесе одлука да се замрзнат трите луксузни стана на Груевски во „Панорама“

Трите ексклузивни стана од вкупна површина од околу 750 квадратни метри во објектот „Панорама резиденс“, за кои во предметот „Плацеви на Водно“ бизнисменот Јордан Камчев рече...

Миланов: Процесни скандалозни пропусти во постапката „Плацoви на Водно“ и барање за изземање на Лиле Стефанова

Одбраната на Камчев очекува укинување на притворската мерка бидејќи до судот доставиле гаранција од над 1,9 милион евра. Јордан Камчев е единствениот обвинет во случајот „Плацеви...

КАМЧЕВ НА СУДЕЊЕТО „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“: Јас и мојата мајка во оваа постапка ќе останеме чисти

Ниту еден од шесттемина обвинети лица за случајот „Плацеви на Водно“ денеска во скопскиот Кривичен суд не признаа вина. Обвинителството Груевски го обвини за две кривични...

СМС порака од Груевски во Монструм: „Шиптарките може дома да чуваат тенкови, а полицијата ништо не им може“

Со читање на транскрипти од смс пораки и друга комуникација поврзана со петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, денеска во Основниот кривичен...