Вардар во ЛЕ: Зенит со Манчини за почеток во Скопје, Розенборг за крај

Македонскиот фудбалски шампион ќе игра на „Телеком арена“ во првиот и во последниот настап во групата Л. Два од трите меча во Скопје со почеток во 21,05 часот. „Црвено-црните“ двапати гости едноподруго во ноември, најпрво на „Аноета“ во Сан Себастијан против Реал Сосиедад, а потоа и на „Крестовски“ стадионот на Зенит