Лига Европа: Осиек го докрајчи ПСВ, Домжале го исфрли Фрајбург

По минималниот триумф на „Филипс арена“ пред седум дена, хрватскиот состав го совлада холандскиот гигант од Андховен и во реваншот на домашен терен со 1:0. Словенечкиот состав, пак, го елиминира бундеслигашот по триумфот на домашен терен со 2:0