Од Германија се сели во Италија: Чалханоглу во Милан до 2021 година

Турскиот интернационалец е шесто летно засилување за „росонерите“ по Борини, Мусачо, Кеси, Силва и Родригез. Неговиот трансфер во тимот од „Сан Сиро“ е тежок 20 милиони евра и дополнителни четири во вид на бонуси