Што детонираше Ким Јонг Ун

Според експерите, Северна Кореја изминатата ноќ детонирала Х- бомба 10 пати посилна од нуклеарната бомба фрлена на Нагасаки

Северна Кореја тестираше хидрогенска бомба

Американскиот центар за геолошки истражувања соопшти дека е регистрирана „можна експлозија“ која го предизвикала земјотресот од 6,3 степени, со епицентар на местото каде Пјонгјанг врши вакви тестирања.