Хокеарски рекорд: Меч во норвешкиот плеј-оф од осум ипол часа

Сторхамар драгонс и Сарпсборг почнаа вчера попладне во 18 часот и играа до 02,30 по полноќ. Домашните победија со 2:1 по осум одиграни продолженија и ефектни 217 минути и 14 секунди минати на мразот Ефективно се играше 217 минути и 14 секунди, а победникот беше одлучен по дури осум продолженија