Идеален тим на СЕХА лигата: Двајца ракометари на Еурофарм Пелистер и еден на Вардар во најдобрата седморка

Регионалната ракометна СЕХА лига денеска го објави идеалниот дел на регуларниот дел од сезоната во кој се најдоа вкупно тројца ракометари од македонските екипи Еурофарм Пелистер...