УЕФА: Финалето во ЛШ во 2019 година на новиот стадион на Атлетико М.

Објектот што чини 240 милиони евра беше отворен во минатиот викенд и има капацитет од 67,600 гледачи. Финалето во Лига Европа за сезоната 2018/19 ќе се одигра на 29 мај на Олимпискиот стадион во Баку, Азербејџан, а Суперкупот на стадионот на Бешикташ  на 14 август. Завршниот натпревар во женската ЛШ за таа сезона ќе биде во Будимпешта, на стадионот на Ференцварош