Си-Ен-Ен: САД се сомневаат во можни проблеми во кинеска нуклеарка во Гуангдонг

Владата на САД испитува протекување во кинеска нуклеарна централа во последните седум дена откако француска компанија, што е делумен сопственик, предупреди на непосредна радиолошка закана, јави...

Обвинителството започна да го испитува паралелниот увоз на лекови

Основно јавно обвинителство започна да ги испитува наводите во истражувањето на НОВА за паралелниот увоз на лекови , потврдија за НОВА од Обвинителството. Од ОЈО потенцираат...