Стрелите на Циндриќ и Чупиќ за покорување на ракометна Европа (Видео)

Хрватските репрезентативци ги зададоа решавачките удар за Барселона во полуфиналето и за ПСЖ во финалето на Фајналфор турнирот во Лигата на шампиони и за враќање на Вардар во Скопје со трофеј од Келн

Штербик: Одиме да се одмориме, утре нè чека ново финале

Шпанскиот репрезентативец, преведено со ракометен речник, ги „спушти ролетните“ за својот поранешен клуб и со своите интервенции беше двигател на „црвено-црните“ во полуфиналето на Фајналфор турнирот во Лигата на шампиони во Келн