Турција ја погоди земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала, се почувствувал дури и во Грција

Силен земјотрес со јачина од пет степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Турција, соопшти ЕМСЦ. Земјотресот бил на длабочина од десет километри, на 192...