СВР Куманово со кривична за Јанкулоска за противзаконски вработувања

Секторот за внатрешни работи Куманово, до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против екн министерката Гордана Јанкулоска за „злоупотреба на службена положба и овластување“, за...

„Тенк“ за Јанкулоска продолжува со изведување писмени докази

Со изведување на писмени докази денеска во Кривичниот суд продолжува раздвоената постапка против поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во случајот „Тенк“ на Специјалното јавно...

„Тенк“за Јанкулоска: Одбраната побараа изземање на судијката Кацарска

Барање за изземање на судијката Добрила Кацарска побараа адвокатите од одбраната на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на почетокот на денешното рочиште во раздвоената...

Судење на Јанкулоска за „Тенк“: Сослушување на шестмина сведоци на СЈО

Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во раздвоената постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство. На денешното...