НБА плеј-оф: Индијана промаши за победа, брејкови на Милвоки и Јута

Кливленд ги совлада „пејсерси“ со 109:108 иако неколкупати во последниот период имаше и плус 10, Сан Антонио го „разнесе“ Мемфис, „бакси“ го замолкнаа Торонто, „џезерите“ им „отсвиреа“ на „клиперси“ во Л.А