Удар на амбициите за ЛШ: Интер се сопна на Сардинија (Видео)

Калјари славеше над „нероаѕурите“ на Сицилија со 2:1 во првиот меч од 26. рунда во Серија А и направи значајно оддалечување од опасната зона на табелата, а Интер остана трет со 47 бода, два повеќе од Милан и три од Рома