Каракачанов до Иванов кој повика на решение за РСМ: Молчи за Македонија

Поранешниот вицепремиер, Красимир Каракачанов на социјалната мрежа „Фејсбук“ реагираше на ставот на лидерот на партијата „Демократска Бугарија“, Христо Иванов, кој при обраќањето во Народното Собрание денеска...