Во Велес казнети 34 возачи за брзо возење

При засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната спроведена денеска на подрачјето на СВР Велес во периодот од...

За брзо возење казнети 259 возачи

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на државава за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при...

Казнети 256 возачи за брзо возење

Во акциска контрола на МВР на територијата на државава денеска се казнети 256 граѓани поради брзо возење. Како што информираат од МВР, вкупно 256 возачи се...

Санкционирани 261 возач за брзо возење

Казните се изречени за само три часа. Министерството за внатрешни работи евидентира 261 прекршок во сообраќајните контроли што ги спроведе денеска во периодот од 06 до...