Средба Заев-Брнз: САД е нашиот најголем стратешки партнер

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, денеска се сретна со американската амбасадорка Кејт Брнз, која му го претстави новиот заменик-амбасадор на Соединетите Американски...

Брнз: Разочарани сме што Северна Македонија не ги почна преговорите за членство во ЕУ

Ние сме навистина разочарани од фактот што Република Северна Македонија не ги започна пристапните преговори за членство во Европската унија и постојано ја испраќаме пораката дека...