Светот со нов најскап голман: Аризабалага во Челзи за 80 милиони евра

Чуварот на мрежата на Атлетик Билбао се сели на „Стемфорд бриџ“ како замена за Тибо Куртоа кој е се позивесно дека ќе продолжи во Реал Мадрид. „Сините“ за Баскиецот ќе платат десет милиони евра повеќе од сумата што Ливерпул ја искешира на Рома за услугите на Алисон Бекер