НБА лига: Дурент ја „растури“ Оклахома

Голден Стејт триумфира со 122:96, ѕвездата на „вориорси“ постигна 39 коша од кои, рекордни, седум тројки во неговата кариера. Вестбрук запрен на, скромни за него, 20 поени со оглед дека има просек од над 34 во оваа сезона