„Браќа Манаки“ може да почне: Клаудија Кардинале пристигна во Битола

Високата гостинка од Италија вечерва ќе прошета по црвениот тепих до Центарот за култура каде свечено ќе и’ биде врачена наградата „Златна камера 300“ за особен придонес во светската филмска уметност. Освен неа, во Битола, синоќа пристигна и Роџер Дикинс, лауреатот на „Златна камера 300“ за животно дело