Николовски во Кочани: Ја продолжуваме поддршката за производство на ориз, целта е заедно да креираме ефикасни политики

Слушајќи ги денешните предлози на оризопроизводителите се изрази потребата за мерка за нови мобилни сушари, како и мерка за помош при набавка на ѓубрива за кои...

Мицкоски до градоначалникот на Кочани, Папазов: Прво да појадуваш, па на работа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција пред седиштето на партијата се појави со новоизбраните градоначалници на општини на локалните избори. Неговото обраќање до јавноста...

(ВИДЕО) Заев од Кочани: Од први јануари минималната плата ќе биде 18.000 денари, да се обединиме да продолжи економскиот раст

Кочани е важен град во Источна Македонија, центар на македонскиот Исток и зато е важно да продолжи по вистинскиот пат. А вистинскиот пат е со СДСМ и...

Филмска измама преку „Messenger“: Се претставил како жена и украл лични податоци, па аплицирале и за брзи кредити

Првопријавениот П.С., информираа денеска од МВР, остварил комуникација преку апликацијата Messenger со лице од кочанско село, се претставил како женско лице и успеал да го убеди...