При контрола на угостителски објекгти во Гевгелија и Мрзенци 2 објекта се затворени 10 санкционирани

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, инспектори од СВР Скопје во содејство со Управата за јавни приходи и Државниот пазарен инспекторат извршија контрола во 14...

Три угостителски објекти во Гостивар времено под клуч: Шест гости фатени без сертификат за вакцинација

Полициски службеници од СВР Тетово во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат, вчеравечер во период од 21 до 02 часот по полноќ извршија контрола во...