Нови 792 случаи заразени со КОВИД-19 од направени 1.774 тестови – пријавени се две починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.774 тестови, а регистрирани се нови 792 случаи...