Во пресрет на 75-та сезона: НБА лигата ги вброи Дражен Петровиќ, Дивац и Кукоч меѓу легендите

Поранешните југословенски кошаркарски репрезентативци Владе Дивац, Тони Кукоч и покојниот Дражен Петровиќ се вброени меѓу легендите на НБА лигата. Спроти почеток на јубилејната 75 сезона во најсилната светска...

Македонските кошаркари против Шпанија, Украина и Грузија во квалификациите за СП 2023

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Баиќ, присуствуваше на церемонијалот на одредување на квалификациските групи за Светското првенство 2023, во кои ривали на „црвено-жолтите“ ќе бидат...