Се укинуваат ковид протоколите во градинките

Владата на редовна седница ги прифати предлозите на Главниот координативен кризен штаб утврдени според препораките на Комисијата за заразни болести. „Согласно овие предлози, Владата донесе заклучок...

Кина се подготвува за нов бран на коронавирус, се отвораат дополнителни болнички капацитети

Кинеските власти подготвуваат болнички капацитети во Пекинг во случај на нов бран на епидемија на коронавирусот, иако бројот на новозаразени е сè уште низок. Државните медиуми...