Кралицата Елизабета Втора во средата вечерта ноќта ја поминала во болница

Бакингемската палата соопшти дека кралицата Елизабета Втора ноќта меѓу средата и четвртокот ја поминала во болница поради превентивни испитувања. Според  советите на лекарите кралицата требало да...