Никако да му се посреќи: Де Бур доби отказ и во Кристал палас

По четирите порази во исто толку одиграни мечеви во новата сезона, Холанѓанецот стана менаџер со најкраток стаж во екипа во историјата на Премиерлигата. Претходно не се прослави ниту во Интер, а британските медиуми пишуваат дека негов наследник на клупата ќе биде Рој Хоџсон